Üretken Yapay Zeka Rehberi bilgilendirme semineri düzenlendi.

ileMustafa FİDAN

Yeni kitabımız çıktı!🔥Cumhuriyetin 100. Yılına Armağan Çağdaş Gelişmeler Işığında Eğitimde Program Geliştirme ve Değerlendirme

Editörlüğünü değerli hocalarım Prof. Dr. Meral Güven ve Doç. Dr. Serkan Aslan’ın yaptığı  “Eğitim programı ve dijital teknolojiler” bölümüyle katkı sağladığım “🇹🇷 Cumhuriyetin 100. Yılına Armağan 🇹🇷 Çağdaş Gelişmeler Işığında Eğitimde Program Geliştirme ve Değerlendirme” kitabı PEGEM AKADEMİ’de yayımlanmıştır. Kitap hakkında ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ.

ileMustafa FİDAN

Teknofest-2023 İzmir

Danışmanlığını yaptığım TRAVELERS takımımız turizm kategorisinde “Travelerhunt” isimli projemizle Teknofest 2023-İzmir’de finale kaldık. Gururluyuz. Takım üyelerimiz Begüm Yanalak (BARÜ-Eğitim Fak.), Atıf Sekmen (BARÜ-İİBF) ve Egemen Şeker’e (Dokuz Eylül Üniversitesi-Mekatronik) başarılar diliyorum… Haber için TIKLAYINIZ.

ileMustafa FİDAN

Aile Çalıştayı-Aile, Teknoloji, Dijitalleşme

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) paydaşı olduğu  ailenin korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahın artırılmasına yönelik“ Aile Çalıştayı”nda “Aile, Teknoloji, Dijitalleşme” konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Emeği geçen herkese teşekkürler.. Haber için Tıklayınız.

 

ileMustafa FİDAN

Hot press🔥

Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Fidan ile birlikte diş eğitiminde ters yüz sınıf modelinin ders dışı aktivitelerine entegre ettiğimiz video-yönelimli tartışma ortamlarının  etkililiğini incelediğimiz ve alana katkı sağlamaya çalıştığımız çalışmamız açık erişim olarak JCAL (Journal of Computer Assisted Learning) dergisinde yayımlandı. Makaleyi okumak için TIKLAYINIZ.

Journal of Computer Assisted Learning

ileMustafa FİDAN

Yeni kitabımız çıktı!🔥 Eğitimde Palyatif Uygulamalar

Doç Dr. Murat Debbağ hocamızla ile birlikte “Eğitimde Dijitalleşme Sürecinin Palyatif Uygulamalar
Açısından Analizi”
 
bölümüyle katkı sağladığımız “Eğitimde Palyatif Uygulamalar” kitabı PEGEM AKADEMİ’de yayımlanmıştır. Kitap hakkında ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ.

Eğitimde Palyatif Uygulamalar

ileMustafa FİDAN

Teknofest 2023 Hatırası-İstanbul

Danışmanı olduğum İlköğretim Matematik Öğretmenliği son sınıf öğrencim Oğuzhan Genç ile birlikte TEKNOFEST 2023’te Eğitim Teknolojileri Üniversite ve üzeri kategorisine Bartın’dan OYNAMAT takımı olarak katıldık. Matematik öğretiminde duyuşsal özellikleri geliştiren dijital eğitsel oyunlar tasarladık. Toplam 123.001 proje arasından finalist olmaya hak kazanan 99  takım arasına girerek kendi seviyemizde ise 33 takım arasından 9. olduk. Gururluyuz. Öğrencimi kutluyorum.

https://www.teknofest.org/tr/competitions/competition_report_detail/3636 

https://www.teknofest.org/tr/content/announcement/teknofest-2023-egitim-teknolojileri-kategorisi-sralamalar-ackland/

ileMustafa FİDAN

Mikro öğrenme ile desteklenmiş ters yüz sınıf modeli etkili mi?

“The effects of microlearningsupported flipped classroom on preservice teachers’ learning performance, motivation and engagement isimli çalışmamıza ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Çalışmada öğretmen yetiştirmede Mikro öğrenme ile desteklenmiş ters yüz sınıf modelinin etkililiği incelenmiştir. Mikro öğrenme ortamı için Edmodo Web 2.0 aracı kullanılmıştır. Araştırma sonucunda bu yöntemin öğrencilerin motivasyon ve katılımlarını artırdığı görülmüştür…

DMCA.com Protection Status Creative Commons Lisansı
Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.